Legalni Bukmacherzy – jak grać po ustawie?

Rozpoczynając grę u bukmacherów warto zapoznać się z istotnymi informacjami, które pomagają grać bezpiecznie, odpowiedzialnie, ale przede wszystkim uniknąć wcześniej nieprzewidzianych problemów. Dowiesz się również jakie pakiety korzyści bukmacherzy oferują swoim nowym graczom.

Którzy polscy bukmacherzy są legalni?

Zacznijmy od tego, że 15 grudnia 2016 r. Sejm RP przyjął nową ustawę hazardową, która wprowadziła niemałe zamieszanie na rynku bukmacherskim. Zapisane w niej zmiany istotnie wpłynęły na całą branżę i przede wszystkim uniemożliwiły legalne funkcjonowanie wielu znanym w polskim Internecie markom bukmacherskim m.in.: bet-at-home, bet365, bwin, unibet.

Każdy operator, który chce działać na polskim rynku musi otrzymać od polskiego Ministerstwa Finansów zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych. Wiążę się to z przestrzeganiem polskiego prawa, odprowadzaniem podatku obrotowego wynoszącego 12%, ustaleniem właściwej polityki bezpieczeństwa oraz ochroną graczy przed nieodpowiedzialną grą.

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet (stan z dnia 30.10.18r.):

 1. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
 2. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 3. Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. (STS)
 4. TOTOLOTEK S.A.
 5. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 6. forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 7. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 8. Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 9. Cherry Online Polska Sp. z o.o.
 10. BEM Operations Limited
 11. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o.

Czym jest rejestr stron zakazanych?

Nowa ustawa wprowadziła Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Pod adresem internetowym https://hazard.mf.gov.pl wyszukamy nazwy domen stron internetowych na których gra jest nielegalna.

Dostawcy Internetu oraz operatorzy płatności zostali zobowiązani do blokowania domen znajdujących się na tej liście. Pamiętajmy o tym, że granie u nielegalnych bukmacherów podlega karze – gracz któremu udowodniono winę musi oddać postawione pieniądze i wygrane oraz zapłacić grzywnę, która może wynosić nawet do 3 200 000 zł.

Podatek od gry

Nowa ustawa nakłada na gracza dwa podatki.

 • Pierwszy to obrotowy wynoszący 12%, który zostaje pobrany przez bukmachera i przekazany do skarbu państwa zaraz po pierwszym zakładzie. Znaczy to tyle, że robiąc zakład o wartości 100 zł – kurs wydarzenia jest mnożony przez wartość pomniejszoną o ten podatek, czyli przez 88 zł.
 • Drugi to dochodowy wynoszący 10% naszej wygranej, która przekroczy jednorazowo 2280 zł. Jeśli nasza wygrana u bukmachera jest niższa podatek nie zostaje naliczony.

Nowe prawo miało na celu przede wszystkim zmniejszenie szarej strefy oraz zwiększenie wpływów do skarbu państwa z tytułu podatków. Wg. badań rynku można już śmiało ocenić, że ustawodawca osiągnął swój cel – w pierwszym roku po ustawie wpływy z samego podatku zwiększyły się o prawie 200 mln a szara strefa zmniejszyła się z 90% do 60%.

Gdzie w tym wszystkim jest gracz?

Nie podlega wątpliwości, że ustalony podatek nie jest najmilszą informacją dla graczy. Z nowej ustawy wynika jednak wiele korzyści:

 • Pewność gry u sprawdzonych i licencjonowanych bukmacherów wg. jasnych zasad,
 • Bezpieczeństwo naszych środków finansowych,
 • Ochronę graczy w ramach odpowiedzialnej gry,
 • Ujednolicenie zasad konkurowania na rynku bukmacherskim z czego wynikają liczne atrakcyjne bonusy i oferty bukmacherskie przyznawane nowym graczom na start oraz aktywnym klientom przez bukmacherów.

Zarejestruj się w Totolotek tylko z użyciem naszego kodu rejestracyjnego: WINWON aby otrzymać 1000 PLN na start + 20 PLN bez depozytu

Bonusy powitalne u bukmacherów

Legalni polscy bukmacherzy starają się abyśmy jak najszybciej zapomnieli o płaconych podatkach i wychodzą do klientów z atrakcyjną ofertą bonusową. U prawie każdego operatora można otrzymać solidny bonus powitalny dla nowo zarejestrowanych oraz liczne promocje i prezenty dla aktywnych graczy. Poniżej zamieszczono ekskluzywne „startery” u wybranych bukmacherów, które można otrzymać od nas po wejściu w link i po zakończeniu  rejestracji:

 1. TOTOLOTEK – 1000 PLN + 20 PLN na start bez depozytu. Kliknij w link i wpisz w polu kod promocyjny: WINWON
 2. LVBET – bonus do 1500 PLN + 20 PLN freebet bez depozytu. Kliknij w link i wpisz w polu kod promocyjny: WIN
 3. ETOTO – 200% od depozytu aż do 1000 PLN NA START! Kliknij w link
 4. FORBET – Trzy bonusy aż do 1200 PLN na start! Kliknij w link

Należy pamiętać aby przed rejestracją przygotować skan/zdjęcie dokumentu potwierdzającego tożsamość – wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce wymagają podczas rejestracji potwierdzenia tożsamości.